top of page

Oğuz Aslan

Oğuz Aslan 1983 yılında Elazığ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bandırma ve Elazığ’da tamamladı. 2004 yılında Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri  bölümünden mezun oldu.

Üniversite öğrenciliği esnasında uluslararası bir öğrenci organizasyonu olan AIESEC’te Yönetim Kurulu Üyesi ve İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak görev yaptı ve bu sırada “En İyi İnsan Kaynakları Yönetimi Ödülü” kazandı.

2004 yılında eğitim alanında bir sosyal sorumluluk projesi olan Türkiye Uğur Böcekleri Projesinin Proje Asistanlığı görevini yürüten Oğuz ASLAN, ardından İzgören Akademi’de Eğitim Ar-Ge Asistanı ve Uzaktan Eğitim Koordinatörü olarak çalıştı.

 

Askerlik görevini tamamladıktan sonra Real Hipermarketler Zinciri’nde Eğitim Uzmanı olarak görev yaptı. Görevi esnasında kurum içerisindeki yarışmada “Inovasyon Ödülü” kazandı.

2010-2011 yıllarında Ergmer Danışmanlık bünyesinde, çeşitli kurumların insan kaynakları ve yeniden yapılanma süreçlerinde danışmanlık görevini yürüttü.

2010 yılından bu yana Genç Girişimciler ve Liderler (JCI) Derneğinde aktif olarak görev almaktadır. 2011 ve 2012 yıllarında Ankara Şubesinde Yönetim Kurulu Üyesi, 2014 yılında JCI Çankaya Şubesinin Şube Başkanlığı görevini yürüttü. 2012 yılında ulusal alanda düzenlenen “Topluluk Önünde Konuşma” yarışmasında birincilik ödülünü, 2013 yılında “En İyi Eğitmen” ödülünü kazandı.

2011 yılının Ağustos ayında ortağı ile birlikte kurduğu Sigorta Acentesi, 2017 yılına kadar faaliyetlerine devam etti. Oğuz Aslan, Acente Teknik Personeli Belgesine ve Bireysel Emeklilik lisansına sahiptir.

2012 yılında Kırıkkale Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünden mezun olduktan sonra B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı oldu. Aynı yıllarda KOSGEB onaylı Uygulamalı Girişimcilik eğitimleri verebilme yetkisine sahip oldu.

2013 yılında Ankara Türkçe Toastmasters (Topluluk Önünde Konuşma ve Liderlik Kulübü) kurucu üyeleri arasında yer aldı.

2016 yılında iki ortağı ile birlikte Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde hayata geçirdiği internet girişimi tifika.com, Türkiye’nin en kapsamlı dijital sertifikasyon platformu olarak halen faaliyetlerine devam etmektedir.

2019 yılında Girişim Hareketi Ankara Lider Direktör Vekili görevini üstlenmiştir.

Oğuz Aslan, halen profesyonel iş hayatında kurumlara kişisel ve kurumsal gelişim eğitimleri vermekte, girişimcilik programlarında mentorluk yapmaktadır. Oğuz Aslan’ın “Bir Bakışta” isimli yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır.

Bu güne kadar gerçekleştirdiği toplam 7.174 saat eğitim ve seminere 25.504 kişi katılmıştır.

Oğuz Aslan evli ve bir çocuk babasıdır.

Oğuz Aslan
  • YouTube
  • LinkedIn Sosyal Simge
YAPAY ZEKA 101
YAPAY ZEKA 101
24 Haz 2024 19:00 – 28 Haz 2024 21:00
bottom of page