top of page

Hikâyemiz

 

Tifika'nın Hikâyesi:

Tifika Bilgi İletişim Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi'ni 2016 yılında Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde üç ortak kurduk. Öncelikli amacımız eğitim verenlerin, verdikleri eğitimlerin gerçek değerlendirmesinin sadece o eğitime katılanlar tarafından yapılabilmesiydi. Ancak etkinlik katılımcıları bu değerlendirmeyi kolay kolay yapmıyordu. Biz de değerlendirme yapanların dijital katılım belgesi alabileceği bir model tasarladık. İş modelimizi geliştirmeye devam ettikçe, etkinlik düzenleyenlerin, kendilerini daha doğru ifade edebileceği ve etkinliklerini tam olarak hedef kitlelerine ulaştırabilecekleri ortak bir platformun eksikliğini tespit ettik. Bu noktadan yola çıkarak, eğitim, seminer, panel, konferans, kongre gibi etkinlikleri (biz bunlara gelişim etkinlikleri diyoruz) düzenleyenlerin kayıt alıp bilet satabilecekleri bir altyapı hazırladık. 

Şu anda tifika.com'da "Eğitim Veren" profili oluşturduktan sonra etkinlik açabilir, katılımcı kayıtlarını alabilirsiniz. Kayıt olan katılımcılarınızı etkinlik tamamlandıktan sonra tifika.com'dan işaretlemeniz gerekir. Çünkü tifika'nın temel mantığı, gerçek eğtiim verenlerin gerçekten etkinliğe katılan katılımcılara dijital katılım belgesini vermesini sağlamaktır. Siz katılımcıyı onayladıktan sonra katılımcıya bir değerlendirme formu ulaşır. Değerlendirmesini tamamlayan katılımcılar da dijital katılım belgelerine ulaşmış olur. 

İşte Tifika'nın hikâyesi bu. Bu arada unutmadan, tifika ne demek sorunun cevabını hâlâ tahmin etmemiş olanlar için biz cevaplayalım. Sertifika'nın tifikası :)

Tifika, yeni ve farklı projeler ile alanında ilerlemeye devam edecek. Bunun en iyi örneklerinden biri olan, eğitim sonlarında verilen sertifikaların bir anahtar gibi kullanılmasını sağlayan Endüstri 4.0 projemiz Certificate 4.0 ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

egitimbileti.com'un hikâyesi

Tifika'da yürüttüğümüz etkinlik oluşturma, kayıt alma, katılım durumu onaylama, dijital katılım belgesi gönderme gibi süreçlerin tamamı geldiğimiz noktada büyük bir operasyona dönüştü. Özellikle etkinlik biletlerinin satışı ile ilgili operasyonlar başlı başına bir iş. Dolayısıyla platformları birbirinden ayırarak dikey yönde derinleşmeye karar verdik.

tifika.com'daki bilet satış operasyonlarımız devam ediyor. Üstelik etkinliğinin sonunda dijital katılım belgesi vermek isteyen organizatörler için daha avantajlı ve entegre bir yapısı var. Katılım belgesi vermek istemeyen, bilet satış konusunda daha fazla alternatif arayan organizatörler için egitimbileti.com'u oluşturduk. 

Eğitim Biletlerinin satışı, indirimler, ücretsiz katılım hakları gibi özellikler egitimbileti.com'da kullanılabilir durumda. Üstelik danışmanlık, koçluk, mentorluk gibi hizmet sunanlar için de randevu sistemini yine egitimbileti.com'a yerleştirdik.

egitimbileti.com'un eğitim bileti, etkinlik kayıt sistemleri arsında kısa süre içerisinde akla gelen ilk adres olacağına eminiz. 

Bu yolcululuğumuza eşlik ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tifika Ekibi

Hakkında: Hakkında
bottom of page