My Items

I'm a title. ​Click here to edit me.

Dr. Elif Kalaycı

Dr. Elif Kalaycı

Özgeçmiş

Webinar: Ar-Ge Hukuku

Webinar: Ar-Ge Hukuku

Sistem Global & Ankara Üniversitesi Teknokent işbirliği ile düzenlenen webinarlar serisinin ikincisi 21 Ocak 2021 Perşembe günü Saat: 14:00’de başlayacaktır. Ar-ge firmalarına yönelik hukuk süreçlerinin anlatılacağı webinara katılım ücretsiz olup aşağıdaki linkten kayıt olunması gerekmektedir. https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN__DOQ14CGSBKEM4brUXcPdQ

Özlem Şen

Özlem Şen

Büyük bir tutku ile okuduğum Ankara Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Prehistorya Ana Bilim Dalı’ndan 2002 yılında mezun oldum. Mezun olduğum bölüm ile ilgili beklentilerime cevap alamayınca 2002-2003 yılları arasında Yapı Kredi Emeklilik’te Finansal Danışman olarak çalışmaya başladım. Sonrasında 2005 yılında Yenibiris.com’un Ankara Bölge Temsilciliğini kuran kurucu ekipte yer aldım.

2009 yılında da yenibiris.com’un Ankara Bölge Yöneticisi oldum. Yenibiriş’in Ankara Bölge’sini yönetirken bir yandan da; NLP, Yaşam Koçluğu, Eğitici Eğitimleri, Satış, Pazarlama, Duygusal Zeka, İnsan Kaynakları, Yöneticilik, Huy Kalıpları, mikro ifadeler, mülakat teknikleri, performans yönetimi, iletişim teknikleri, diksiyon ve buna benzer pek çok eğitim aldım.

TÜBİTAK destekli Smartmentor programını tamamlayarak çeşitli projelerde ve Ankara Kalkınma Ajansı bünyesinde teknoloji tabanlı girişim firmalarına ve sosyal girişimcilere mentorlük yapmaya başladım. Yaşam boyu öğrenci olmaktan o kadar keyif alıyordum ki; ‘beyinde öğrenme nasıl gerçekleşir’, merakımdan yola çıkarak Bahçeşehir Üniversitesi onaylı sertifikası olan Forbrain'den beyin antrenörlüğü eğitimi alarak , özellikle çocuklara ve gençlere beyin egzersizleri yaptırmaya başladım. Yine İbn-i Haldun Üniversitesi’nden Beyinde öğrenmenin Nörofizyolojisi eğitimi ile de Beyin Antrenörlüğümü pekiştirdim.

Öğrenmeye ve insanın varoluş sürecine duyduğum tutkumdan dolayı da tüm bu eğitimlere ek olarak spiritüel eğitimleri de deneyimledim. Çünkü görünenin çok daha ötesinde bir şeyler olmalıydı. Bunun üzerine Access Consciuonus’tan; Access Bars, Foundation, Kendin Ol, İşin Neşesi, Beden prosesleri, Facelift, Entitilerle konuşma gibi pekçok eğitim aldım. Bu eğitimlerime Şamanizm Eğitimi, Genterapi Eğitimi, Bioenerji, Reiki, Aile Dizilimi, Kuantum Enerji, Dişil Enerji gibi eğitimler de ekleyerek yaşadığım deneyimleri daha da taçlandırdım.

18 yıllık kariyer hayatım boyunca aldığım eğitimlerle birlikte; bugüne kadar pek çok teknoloji tabanlı girişim firmalarına, sosyal girişim firmasına ve kamu sektörüne satış, pazarlama, insan kaynakları, çalışan bağlılığı, çatışma yönetimi, kariyer danışmanlığı, iletişim teknikleri, mülakat teknikleri gibi eğitimler verdim. Bununla birlikte pek çok üniversite ve öğrenci topluluklarında adayları iş dünyasına hazırlama, 21. yy yetkinlikleri, motivasyon, başarı, özgeçmiş hazırlama, genetik uyumlu kariyer gibi konularda eğitim ve seminerler verdim.

Tüm eğitimlerimin amacı insanlara bir şeyler dikte etmeye çalışma ya da kendi öğrendiğim doğruları öğretme çabasının çok çok ötesinde; insanların kafasında bir soru işareti oluşturabilir miyim, kendini ve potansiyelini fark ettirebilir miyim, bir dönüşüme ve gelişime yol açabilir miyim bakış açısı ile kurguladığım için ‘dönüşüm ve gelişim mentorlüğü’ kavramını yarattım.

Sonuç olarak; önce bireysel olarak kendini fark et, sonra dönüştür ve bu mucizeyi geliştir, bakış açısı ile birlikte büyüdüğüm kızımla öğrenmeye ve gelişmeye devam ediyorum…

Sevgiler,
Özlem Şen

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi Tifika’yı ziyaret ettiğiniz veya bilet satın almak istediğiniz zamanlarda periyodik olarak lütfen bu sayfayı okuyunuz.

Tifika’yı ziyaret etmek veya bilet satın almakla, bu sitenin kullanılmasına ilişkin koşulları, gizlilik politikasını ve site ile ilgili tüm cari kanunları, yönetmelikleri ve mevzuatı açıkça kabul etmiş sayılırsınız.

Tanımlamalar

“Tifika” : “TİFİKA BİLGİ İLETİŞİM DANIŞMANLIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ”, www.tifika.com etkinlik aracılık hizmeti, cep telefonları, tabletler ve her türlü benzeri elektronik ortamda kullanılan Tifika mobil online hizmetleri kapsayan tüm içeriği ifade eder.

“Kullanıcı” : Tifika’yı ziyaret eden ve/veya aracılık hizmeti alan kişiyi ifade eder.

"Kurum" : Tifika üzerinden kendi eğitim etkinliğini açan ve eğitim ile ilgili organizasyon sorumluluğu üstünde olan gerçek/tüzel kişileri ifade eder.

“Hizmet”: Kullanıcının Tifika üzerinden bilet satın alma işlemini ifade eder.

“Hizmet Bedeli” : Yapılan anlaşmalar dahilinde bazı etkinliklerde biletin gişe satış fiyatı üzerine eklenerek Kullanıcıdan tahsil edilen ve Tifika’nın yapmış olduğu hizmetler için alınacak olan bedeli ifade eder.


Tifika Gizlilik ve Kullanım Koşulları

Tifika’nın sitesini ziyaret ettiğinizde, ziyaretinize ait genel nitelikte, kişisel olmayan bazı bilgiler toplanıp kaydedilebilir. Bu bilgiler içinde, ziyaretinizin zamanı ve süresi, sitede izlenen sayfalar ve bizim sitemize gelmeden hemen önce ziyaret edilen sitenin bilgisi de bulunabilir. Bu bilgiler sadece, site aktivitesini ölçmek, sitemizi geliştirecek fikirler üretebilmek ve sizlerin site içerisindeki işlemlerinizi hızlandırmak için kullanılır. Sitemiz tüm ziyaretçilerin kullanımına açık olmakla birlikte, sadece üyelerin izlemesine ve katılımına açık bazı bölümler de içermektedir. Sitedeki haber ve bölümler hakkında görüş bildirme, etkileşimli anket, testlere katılım, değerlendirme ve online belgelendirme bunların başlıcalarıdır. Bu bölümleri kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekecektir.

Kişisel Bilgilerin Toplanması ve Kullanılması

Tifika, üyelerin katılımıyla zenginleşecek, paylaşımcı ve katılımcı bir eğitim bileti satış internet sitesi olmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda sizleri tanımak ve tercihlerinizi takip etmek amacıyla, sitemize üye olurken kendinize ve ilgi alanlarınıza dair kişisel bilgileri bizimle paylaşmanız istenebilir.

Toplanan Kişisel Bilgiler

Bir Tifika hesabı oluşturduğunuzda, bir etkinlik için bilet aldığınızda veya Tifika’nın site işlevlerinden herhangi birisini kullandığınızda, adınız, adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz, irtibat tercihleriniz ve kredi kartı bilgileriniz dahil olmak üzere çeşitli bilgileri toplayabiliriz.

Tifika sitesini kullanarak site içeriğini aileniz, arkadaşlarınız ve diğer kişilerle paylaştığınızda veya etkinlikler önerdiğinizde, ad, adres, e-posta adresi ve telefon numarası da dahil olmak üzere bu kişiler hakkında sunduğunuz bilgileri toplayabiliriz.

Kişisel Bilgilerin Kullanılması

İstediğiniz takdirde onay vererek bizimle paylaşacağınız bu bilgiler, başka hiçbir kişi ya da şirketle paylaşılmayacak, sadece ilgi alanlarınıza yönelik haber ve etkinlikler sunmak, sizi sitemizdeki yeniliklerden ve etkinliklerden haberdar etmek, ürünlerimizin, hizmetlerimizin, içeriğimizin ve reklamlarımızın geliştirilmesi, sunulması ve iyileştirilmesi için kullanılacaktır. Kişisel bilgilerinizi bizimle paylaşmak ve sitemize üye olmak, sizin istek ve onayınızla gerçekleşecektir. İstediğiniz takdirde, sitedeki bilgilerinizi güncelleyebilir, e-posta iletişim onaylarınızı iptal edebilirsiniz. Sizden bilgi talep ettiğimiz her durumda, zorunlu olarak vermenizi istediğimiz bilgileri açık bir şekilde tanımlayarak, bu bilgileri değiştirme ve iptal etme hakkını size tanıyacak ve ne şekilde kullanılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

Değişiklik Hakları

Tifika, gelişen şartlar dahilinde herhangi bir zamanda kullanım koşulları ve gizlilik politikasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Tifika herhangi bir zamanda hizmet bedeli eklemek de dahil olmak üzere Kullanım Şartlarına yeni eklemeler yapabilir. Bu eklemeler, değişiklikler, düzenlemeler, ya da iptaller ilan edilir edilmez Tifika.com’da yayınlanacak, ayrıca Kullanıcının kayıt esnasında vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda en etkin yöntemlerle bildirimler yapılacaktır. Bu yüzden Kullanıcıya ilgili gelişmelerin bildirilebilmesi için kayıt esnasında verdiği bilgilerin doğru olması gerekmektedir; aksi takdirde her türlü sorumluluk Kullanıcıya ait olacaktır. Kullanıcı, Tifika’yı kullanmakla bu olası değişiklikleri ve düzenlemeleri de kabul etmiş sayılır.

Yaş Sınırlaması

Uluslararası düzenlemeler, internet sitelerinde 13 yaşının altındaki gençlerin kişisel bilgilerinin toplanmasına sınırlar getirmektedir. Bu nedenle yaşınız 13’ün altında ise, Tifika’ya üye olup satın alma işlemi yapamayacağınızdan, velinizin onayıyla onun üyeliği üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgilerin Korunumu

Tifika, sizinle ilgili hiçbir kişisel bilginizi web sitesinde barındırmaz. Web sitesinde saklanan bilgiler tamamen istatistiksel bilgiler olup hiçbir kişisel bilgi içermez. Tüm kişisel bilgileriniz daha güvenli bir alanda saklanmaktadır. Kredi kart numaralarınız en yeni e-ticaret teknolojisi kullanılarak şifrelendirilir. Tifika’de veri güvenliği sistemleri kullanılmaktadır. Bu amaçla Tifika, “Comodo”nun güvenlik kapsamı içindedir. Güvenli sunucu yazılımımız (SSL) endüstri standartlarında olup, kredi kartı işlemleriniz için en güvenilir güvenlik sistemidir.

Kredi kartınıza ait bilgiler sistemimiz üzerinde kayıt altında tutulmamaktadır. Bu kuralın tek istisnası olarak, kredi kartınıza ait kart numaranız, onay vermeniz halinde, ödeme işlemlerinizi hızlandırmak ve hizmet kalitesini arttırmak amacıyla, güvenli bir alanda saklanmak üzere kaydedilebilir. Bu kapsamda, kredi kartınıza ait CVC (kart doğrulama kodu) bilgisi hiçbir şekilde kaydedilmeyecektir.

Tifika, kart bilgileriniz de dahil olmak üzere sistemimiz üzerinden işlenen tüm bilgi ve işlemleriniz için gerekli güvenlik önlemlerini almaktadır. Ancak Kullanıcı, kullanım sırasında hiçbir sistem hakkında tam olarak güvence verilemeyeceğini unutmamalı ve Tifika üzerinden yapacağı işlemleri bu husus doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Tifika üzerinden yapacağınız işlemler için belirli bir aşamadan sonra Üye Girişi yapmanız ve işlemlerinizi kişisel bilgilerinizle tamamlamanız istenecektir. Eğer ortak bir bilgisayar kullanıyorsanız, işlemleriniz tamamlandıktan sonra çıkış işlemi yapmanız gerekecektir. Aksi takdirde üyelik işlemleriniz ya da satın almış olduğunuz hizmet üzerinde üçüncü kişiler tarafından yapılabilecek işlemlerden Tifika sorumlu olmayacaktır.

Yasaların men ettiği durumlar haricinde ve kayıt esnasında belirtmediğiniz takdirde isim veya adresiniz diğer organizasyonlarla paylaşılmayacaktır. Üçüncü bir tarafın kimliğinizin ifşasını talep eden bir mahkeme celbi veya diğer bir yasal evrakla başvurması halinde, dosyalarımızda yer alan en son adresinizi kullanarak durumu size bildirmek için makul bütün çabalar gösterilecektir. Bu durumda, kayıtlarda bulunan irtibat bilgilerinizin güncel olmamasından veya başka şekillerde size bildirimde bulunulamayacak durumda olmamızdan Tifika sorumlu olmayacaktır.

İflas, yediemin tayini veya mülkiyetin diğer şekillerde devri halinde irtibat bilgileriniz halefe devredilecektir.

Tifika, kamu güvenliğinden sorumlu resmi makamlarla talepleri halinde kişisel bilgilerinizi paylaşma hakkını daima saklı tutar.

Sağlanan İçerikler ve Diğer Site Linkleri

Tifika’nın sunduğu içeriğin bazı bölümleri, üçüncü kişiler tarafından sağlanmaktadır. Sitede belirtilen düşünce, tavsiye, hizmet, öneri ve diğer içeriğin yazarı veya sağlayıcısı üçüncü kişiler olduğu durumlarda, Tifika bu bilgilerin bütünlüğünden, kullanışlılığından ve doğruluğundan sorumlu değildir. Bu nedenle üçüncü kişiler tarafından yapılan fikri mülkiyet ihlalleri, Tifika’nın sorumluluğunda değildir.

Ayrıca, bu sitede diğer sitelerin linkleri bulunabilir. Tifika, bu web sitelerinin gizlilik uygulamaları, içerikleri ya da üçüncü tarafların gizlilik politikaları ve uygulamalarından sorumlu değildir.

Tifika Online Yayınları

Tifika, canlı ya da kayıt olarak online yayınları Kullanıcılara sunabilir. Bu işlemlerde Tifika Gizlilik ve Kullanım Koşulları aynen geçerliliğini korur. Bu yayınlarda Kullanıcının internet sağlayıcıdan aldığı hizmetteki kesintiler ya da kota aşımı Kullanıcının sorumluluğundadır.

Tifika, online yayınlarda sadece bilet satış hizmetini ve teknik olarak yayının gerçekleştirilebilmesinin altyapısını sağlamakla yükümlüdür. Yayınların içeriğinden Tifika sorumlu tutulamaz.

Hizmet Bedeli
Tifika, kurum tarafından belirlenen bilet satış değeri içinden ve bilet bedeli üzerinden KDV dahil %10 komisyon tutarını hem kullanıcıdan hem kurumdan keser. Ayrıca kurumlar tek sefere mahsus olmak üzere 100TL (KDV dahil) sisteme giriş bedelinin Tifika tarafından kesilmesini de kabul etmiş sayılır. Eğitim ücretine bağlı olarak Tifika komisyon oranlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Ödeme
Tifika eğitimin gerçekleşmesinin ardından hizmet bedelinde yazan %10 komisyon bedeli ve 100TL giriş ücretini kestikten sonra kalan ödemeyi eğitimi açan kuruma yapmakla yükümlüdür.


Ödemelerde Uygulanacak Ek Güvenlik Önlemleri

Tifika, ödemelerin azami derecede güvenliğini sağlamak ve kötü niyetli girişimlerin önüne geçmek amacıyla, ödemelerde uygulanacak bazı ek güvenlik önlemleri belirlemiştir. Kullanım koşulları ve gizlilik politikalarını kabul ederek bu tedbirlere uymayı da kabul etmiş sayılırsınız.

Buna göre;
80,00 TL ve üzerindeki alışverişlerde 3D Secure sistemini kullanmak ve ödemeleri bu kanalla gerçekleştirmek mecburidir.

İlgili Kurumlar, İptaller, Ertelemeler ve İadeler

Tifika, anlaştığı kişi, kurum ya da kuruluşlar adına, bunlarla yapılan sözleşmelere istinaden bilet satmaktadır. Tifika, sağladığı hizmet konusunda üretim firması garantisi, ortalama kalite garantisi dahil fakat bununla sınırlı olmayan belirli bir garanti vermez. Site ve içeriği “olduğu gibi” sunulmaktadır.

Anlaşma yapılan kişi, kurum ya da kuruluşun bilet satış politikaları ve yapılan sözleşmeler doğrultusunda, Tifika’nın satılan bir biletin bedelini ve eğer alındıysa hizmet bedelini iade etmesi söz konusu değildir.


Anlaşma yapılmış ve Tifika üzerinden bileti satılmış olan kişi, kurum ya da kuruluş, muhtelif sebeplerle hizmeti Kullanıcıya vermeyebilir veya erteleyebilir. Hizmetin herhangi bir şekilde iptal edilmesinden Tifika sorumlu değildir. Bu gibi durumlarda detaylı bilgi alabilmek için Tifika ile temasa geçmeniz gerekmektedir.

Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, Tifika’nın bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/veya değişikliği yapması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Tifika’dan talepte bulunulamaz. Ancak ilgili kişi, kurum ya da kuruluşun etkinlik iptal ya da erteleme ardından vereceği bilgiler ve gelişmeler, Tifika aracılığıyla Kullanıcıya duyurulacaktır.

Mücbir sebepler dışında kesinlikle Tifika üzerinden iade işlemi gerçekleştirilmez. Mücbir sebepler; etkinliğin iptali ve/veya değiştirilmesi, resmi makamlarca da teyid edilen hava muhalefeti, afet hali, grev, lokavt, savaş, terörist hareketler, etkinlik mekanında yaşanan teknik aksaklıklar ve etkinlik için belirlenmiş olan resmi “izleyici yaş grubu”nun sonradan değiştirilmesi olarak tanımlanmaktadır. Mücbir sebepler; etkinliğin iptali ve/veya değiştirilmesi durumlarında, Kredi Kart ve BKM Express ile ödeme seçeneği dışındaki diğer ödeme seçenekleri (Turkcell Cüzdan, PayPal, Mobil Ödeme) kullanılmış ise bilet iadeleri açık para yükleme işlemi olarak gerçekleştirilmektedir.

Tifika.com üzerinden satın alınan biletler iptal edilememekle birlikte Açık Para’ya dönüştürülebilir. Buna göre, biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, etkinlik saatinden 8 saat önceye kadar, biletiniz için ödediğiniz tutarı “Açık Para” hesabına aktarabilirsiniz. Bilet Açığa Alma ve Açık Para Ekleme işlemleri sonucunda oluşan Açık Paraların iadesi yapılamaz.

Tifika ile birlikte Tifika’nın ortakları, çalışanları ya da içerik sağlayıcıları, sebebi ve süresinden bağımsız olarak Tifika’da ortaya çıkabilecek olası hata ve kasıtsız ihmallerden, kusurlardan veya bilgi eksikliğinden, kullanıcının maruz kaldığı kesintiden veya gecikmeden dolayı meydana gelebilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Tüm bu kuruluşlar ya da kişiler, üçüncü şahısların hasar ve zarar iddialarından, cezalandırıcı tazminat veya dolaylı zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

Kullanıcı İlişkileri

Tifika, herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya ziyandan dolayı sorumluluk kabul etmez. Kullanıcı, Tifika’in diğer kullanıcılarının usulsüz ve saldırgan davranışları, hakaretleri konusunda sorumlu tutulamayacağını kabul eder. Tifika, genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan Kullanıcının kendisi sorumludur.

İletişim

Kullanıcı, Tifika ile iletişime geçmek istediğinde aşağıda belirtilen yolları kullanabilecektir.

Tifika Bilgi İletişim Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi

Adres: Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi E Blok Alt Zemin Kat No: 24/A 06830 Gölbaşı Ankara

Telefon: +90 5335744249
E-posta: info@tifika.com

Fikri Mülkiyet Hakları

Tifika, bazıları kendine, bazıları ise 3.şahıslara ait telif hakkına konu olan metin, fotoğraf, grafik, ses müzik dahil bilgi ve materyalleri barındırmaktadır. Tifika, bu içerik, bilgi ve materyallerle ilgili eser/derleme olarak telif hakkına sahiptir. Kullanıcı sadece kişisel kullanım için kopya hakkına sahip olduğunu kabul eder ve Tifika’nın yazılı izni olmadan içerik ve materyallerde değişiklik yapamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yayınlayamaz, satamaz ve yasal olmayan şekilde kullanılmasına yardım edemez. Aynı zamanda Kullanıcı Tifika’nın çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya yöntem kullanmayacağını da kabul etmektedir. Tifika, her türlü izinsiz müdahale ve/veya uygulama karşısında yasal yaptırımları kullanma hakkını saklı tutar.

Uyuşmazlıkların Çözümü

Kullanıcı siteyi kullanmakla site ile ilgili herhangi bir uyuşmazlık çıkması halinde bu uyuşmazlığın Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına tabi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul eder.

Tifika, Kullanıcılarının güvenliğini en yüksek seviyede tutabilmek için en yeni ve en iyi önlemleri sürekli araştırmakta ve etkin çözümlerini uygulamaya çalışmaktadır.

Endüstri 4.0 İçin Hazır mısın?

Endüstri 4.0 İçin Hazır mısın?

Certificate 4.0, sertifikaların bir anahtar gibi kullanılmasını sağlar.

Dikkat ve Motivasyonun Öğrenme Üzerindeki Etkileri

Dikkat ve Motivasyonun Öğrenme Üzerindeki Etkileri

Burada sizin blog yazınız yer alır. Güzel gözüken resimler, blog yazınızı ziyaretçileriniz için daha ilgi çekici kılar. Eğlenceli ve merak uyandıran videolar eklemek de ziyaretçilerinizin dikkatini çekip blogunuzu takip etmelerini sağlamak için harika bir fırsat sağlar. Bu yüzden olabildiğince etkileyici medya öğeleri seçin! Blog yazınızı bir galeriyle süslemek ister misiniz? Blog içeriğini özelleştirip okuyucularınızı büyülemek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Blogunuz bir çok güzel tasarım seçeneğiyle birlikte gelir. Size en çok uyan tasarımı seçmek için Tasarımlar'a tıklayın. Yazar bilgisi, Beğeni Sayacı ve bunlara benzer başka detayları yönetmek için Ayarlar'a gidin. Okuyucularınız yazılarınızı Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda kolaylıkla paylaşabilir, bir yazıyı kaç kişinin beğenip, yorum yaptığını görüntüleyebilirler. #dikkat #motivasyon #eğitmen

Kitap Kurdu: İhtiyacınız Olan Kaynakları Nasıl Bulabilirsiniz

Kitap Kurdu: İhtiyacınız Olan Kaynakları Nasıl Bulabilirsiniz

Burada sizin blog yazınız yer alır. Blog yazmak okuyucu kitlenizle bir bağ kurup, sitenizi takip etmelerini sağlamak için harika bir fırsattır. Blog yazılarınızı aynı zamanda kendi alanınızdaki uzmanlığınızı ve yetkinliğinizi göstermek için de kullanabilirsiniz. İçeriği düzenlemek için Yazıları Yönet'e tıklayın. Kontrol Paneli'nden yazıları düzenleyip rahatlıkla yeni yazılar ekleyebilirsiniz. Ziyaretçilerinizin daha fazla içerik keşfetmesine yardım etmek için kategoriler oluşturun. Bir yazıyı en fazla üç kategoriye ekleyebilirsiniz. Bu kategoriler blogunuzun navigasyon menüsünde gözükür, bu yüzden Yemek, Moda, Seyahat gibi blogunuzun ana temalarını kapsayan kategoriler seçin. Site içi navigasyonu kolaylaştırmak için kategori isimlerini kısa tutmaya çalışın, bir iki kelimelik başlıklar en iyisi. Navigasyon menüsünün net bir görünüme sahip olması için blogunuza en fazla 7 kategori eklemenizi öneririz. #kitapkurdu #kaynak #kıtap #eğitmen #öğrenci